JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

Darbnīca ar Meistaru - keramiķi Evaldu Vasilevski

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Ceturtdiena, 01 Decembris 2016

2016. gada 24. novembrī Balvu Mākslas skolā viesojās izcilais keramiķis Evalds Vasilevskis. Balvu Mākslas skolas audzēkņiem un skolotājiem bija iespēja piedalīties meistara vadītajā praktiskā darbnīcā, kā arī noskatoties nelielu filmiņu iepazīties ar podnieka amatu, ar to kā praktiski top izstrādājumi no māla. Darbnīcas laikā sarunas veidā uzzinājām par Latgales keramikas vērtību, podnieka amatu, un to, cik svarīgi ir saglabāt zināšanas, kas krātas gadu simtiem, neskaitāmu paaudžu laikā.

Guvām izpratni par TRADICIONALŪS ZINEIBU TUREITOJU BĪDREIBĀ "PŪDNĪKU SKŪLĀ" esošo ķeramiķu paveikto saglabājot svarīgu nemateriālās kultūras vērtību- keramiku. Darbnīcā kopā ar dalībniekiem strādājot tika izmantoti neindustriāli trauku veidošanas paņēmieni, kas tika izmantoti māla trauku būvēšanas pirmsākumos. Bija iespēja izmēģināt arī divus dažādus mālu veidus. Rezultātā praktiski izmēģinājām, kā tehniski izdarīt tā, lai mālā nepaliktu gaisa burbulīši, kā ar roku un pirkstu palīdzību no vienkāršas māla piciņas izveidot trauciņu, kuru rotājām izmantojot dažādus dabā pieejamus materiālus: akmentiņus, zariņus. Darbnīcas noslēgumā priecājāmies par paveikto un to, ka trauciņi aizceļoja uz Rēzeknes novada Kaunatas pagasta „Akmenīšiem”, uz Evalda Vasilevska cepli lai atgrieztos pie mums skaisti un izbaudījuši keramikas cepļa apdedzināšanas brīnumainās pārvērtības.

Pateicamies Valsts Kultūrkapitāla fondam par finansiālu atbalstu projektam „Darbnīca ar Meistaru”. Piešķirtie līdzekļi ļāva noorganizēt nemateriālā kultūras mantojuma popularizējošu pasākumu – radošu darbnīcu Balvu Mākslas skolas audzēkņiem izcilā keramiķa Evalda Vasilevska vadībā. VKKF nodrošināja samaksu darbnīcas vadītājam un sedza degvielas izmaksas nokļūšanai Balvu Mākslas skolā no Rēzeknes novada Kaunatas pagasta „Akmenīšiem”. Esam pārliecināti, ka saruna un darbošanās kopā ar E.Vasilevski dos ieguldījumu audzēkņu izpratnē par Latgales keramikas vērtību, podnieka amatu, un to, cik svarīgi ir saglabāt zināšanas, kas krātas gadu simtiem, neskaitāmu paaudžu laikā.

Ar šī projekta palīdzību turpinām izpratnes par Latgales keramikas vērtību iedzīvināšanu mūsdienu kultūrvidē, izmantojot bērniem un jauniešiem saprotamas izglītojošas formas.

Aicinu arī Jūs iepazīties ar TRADICIONALŪS ZINEIBU TUREITOJU BĪDREIBAS "PŪDNĪKU SKŪLA" paveikto saglabājot Latvijai un Latgalei svarīgas nemateriālās kultūras vērtības.

VKKF atbalstītā projekta „Darbnīca ar Meistaru” vadītāja Elita Teilāne
2016. gada 28. februārī ar Valsts kultūrkapitāla fondu noslēgtā projekta „Darbnīca ar Meistaru” finansēšanas līguma Nr.2007-1-TRK013

20161124_164653.jpg20161124_171105.jpg20161124_171110.jpg20161124_173551.jpg20161124_175934.jpg20161124_1838361.jpg20161124_1841381.jpg