RE KĀ MUMS IZNĀCA!

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Ceturtdiena, 13 Februāris 2020

Balvu Mākslas skolas 12 audzēkņiem 24.janvārī bija iespēja veidot savu krūzītes dizainu izmantojot mākslinieces Marutas Raudes veidotos zīmējumus- dekolus. Dekolus mums laipni dāvināja  un ar mākslinieces daiļradi, kura vizuāli izteiksmīgi apkopota mājas lapā www.raude.lv  mūs iepazīstināja Alfs Raudis. Tālāk katrs varēja ļauties savai iedvesmai un kompozīcijas veidošanas izjūtai. Ar tehniskiem padomiem palīdzēja Balvu Mākslas skolas skolotāja Līga Bule. Rezultātā katrs dalībnieks izveidoja savu stāstu uz krūzītes. Pirms izstādes atklāšanas krūzītes tika novietotas izstāžu zālē blakus skaistajiem Marutas Raudes porcelāna traukiem. „Re kā mums iznāca !”- priecājās radošās darbnīcas dalībnieki! Kopā ar izstādes apmeklētājiem klausījāmies Alfa Raudes stāstījumu par ekspozīcijas darbu vēsturi un tapšanu. Prieks par šo iespēju. Audzēkņu izveidotās porcelāna krūzītes tika apdedzinātas skolas elektriskajā mufeļkrāsnī un paliks kā jauka atmiņa par Marutas Raudes izstādi. Iespējams pēc izstādes kādu ieinteresēs izlasīt arī Marutas Raudes diplomdarbu absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu 2000. gadā ar “Zudušā dārza meklējumi jeb Dārza vēstures un tā simbolisko elementu pētījums mana radošā darba kontekstā”.

Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne