INFORMĒJAM VECĀKUS

Publicēts Ceturtdiena, 27 Februāris 2020

COVID-19 infekcijas izplatīšanās novēršanai izglītības iestādēs

Slimības Profilakses centra informācija “Par COVID-19 skartajām teritorijām  un infekcijas izplatīšanās novēršanai izglītības iestādēs”

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) jau informēja (SPKC 2020. gada 3. februāra vēstule nr. Nr. 1-8.2/269), ka 2020. gada 30. janvārī PVO ģenerāldirektors paziņoja, ka jaunā koronavīrusa izraisītās infekcijas (COVID-19) uzliesmojums ir starptautiskas nozīmes sabiedrības veselības apdraudējums, kā arī informēja par pasākumiem infekcijas izplatīšanās novēršanai izglītības iestādēs.

Attīstoties epidemioloģiskajai situācijai pasaulē, ir noteiktas jaunas COVID-19 skartās teritorijas, tāpēc SPKC aicina pievērst uzmanība bērniem, kuri atgriežas ne tikai no Ķīnas, bet arī no citiem reģioniem. SPKC tīmekļa vietnē regulāri tiek atjaunota informācija par COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām (www.spkc.gov.lv).

Ievērojot, ka izglītības iestādes varētu apmeklēt bērni, kuri ieradušies vai ieradīsies no par COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām, un ņemot vērā paaugstinātu infekcijas izplatīšanās risku bērnu kolektīvos, veselības nozares profesionāļi REKOMENDĒ, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā ir bijis ceļojumā Ķīnā, Dienvidkorejā, Itālijas Lombardijas un Veneto reģionos vai Irāna:

• bērnam neapmeklēt izglītības iestādi,
  • vecākiem:
    • sazināties ar ģimenes ārstu,
    • sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma,
  • ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana):
    • bērnam nav parādījušies, viņam var atļaut apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu,
    • bērnam ir parādījušies, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz skarto teritoriju.

Lasīt tālāk ...

BALVU MĀKSLAS SKOLAS RADOŠĀ KOLEKTĪVA IZSTĀDE

Publicēts Pirmdiena, 24 Februāris 2020

APSKATĀMA AUDZĒĶU DARBU IZSTĀDE "IESIM MEDĪBĀS"

Publicēts Sestdiena, 15 Februāris 2020

GAIDĀM! AICINĀM!

Publicēts Ceturtdiena, 13 Februāris 2020

Balvu Mākslas skolas radošā kolektīva izstāde "DABA. TUVPLĀNS. INTERPRETĀCIJA."

Izstādes atklāšana 14. februārī plkst. 17.00 Balvu Centrālajā bibliotēkā.

Darbi veidoti dažādās tehnikās - porcelāns, papīra plastika, birografika, gleznošana un zīmēšana. Izstādes tēmu radošajam Balvu Mākslas kolektīvam izveidoja audzēkņi no 7a un 7b klases.

RE KĀ MUMS IZNĀCA!

Publicēts Ceturtdiena, 13 Februāris 2020

Balvu Mākslas skolas 12 audzēkņiem 24.janvārī bija iespēja veidot savu krūzītes dizainu izmantojot mākslinieces Marutas Raudes veidotos zīmējumus- dekolus. Dekolus mums laipni dāvināja  un ar mākslinieces daiļradi, kura vizuāli izteiksmīgi apkopota mājas lapā www.raude.lv  mūs iepazīstināja Alfs Raudis. Tālāk katrs varēja ļauties savai iedvesmai un kompozīcijas veidošanas izjūtai. Ar tehniskiem padomiem palīdzēja Balvu Mākslas skolas skolotāja Līga Bule. Rezultātā katrs dalībnieks izveidoja savu stāstu uz krūzītes. Pirms izstādes atklāšanas krūzītes tika novietotas izstāžu zālē blakus skaistajiem Marutas Raudes porcelāna traukiem. „Re kā mums iznāca !”- priecājās radošās darbnīcas dalībnieki! Kopā ar izstādes apmeklētājiem klausījāmies Alfa Raudes stāstījumu par ekspozīcijas darbu vēsturi un tapšanu. Prieks par šo iespēju. Audzēkņu izveidotās porcelāna krūzītes tika apdedzinātas skolas elektriskajā mufeļkrāsnī un paliks kā jauka atmiņa par Marutas Raudes izstādi. Iespējams pēc izstādes kādu ieinteresēs izlasīt arī Marutas Raudes diplomdarbu absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu 2000. gadā ar “Zudušā dārza meklējumi jeb Dārza vēstures un tā simbolisko elementu pētījums mana radošā darba kontekstā”.

Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne