Izlaidums 2024 Balvu Mākslas skolā

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Otrdiena, 28 Maijs 2024

"Izlaidums ir tikai sākums. Turpiniet sapņot lielus sapņus un darīt lielas lietas. Pasaule ir Jūsu priekšā!" Apsveicam Jūs ar šo lielisko sasniegumu! Lai ceļš, kuru izvēlieties, ved pie jauniem sasniegumiem un laimes.

 

 

 

 

Konkursa "Pasaule taču ir daudzkrāsaina, vajag tikai prast to redzēt - Valdis Bušs" rezultāti

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Otrdiena, 28 Maijs 2024

Vizuāli plastiskās mākslas konkurss Balvu novada bērniem un jauniešiem ir noslēdzies. Šogad izcilajam gleznotājam Valdim Bušam (1924- 2014) aprit 100 gadi.  Pateicamies visiem dalībniekiem par iesūtītajiem konkursa darbiem.

Konkursa mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu zināšanas  par mūsu novadnieka un izcilas mākslas personības Valda Buša daiļrades mantojumu un sekmēt bērnu un jauniešu radošās izpausmes attīstību. Konkursa dalībnieki radīja savus unikālos jaunrades darbus smeļoties iedvesmu Valda Buša daiļradē. Ikviens darbiņš iepriecināja ar personīgu, izjustu autora skatījumu un izpratni par ekspresīvās mākslas izteiksmes līdzekļu pielietojumu darbā idejas vēstīšanai, skatītājiem uzsverot krāsu, faktūras, ekspresijas nozīmi.  

Konkursam tika iesniegti 52 darbi no Balvu Mākslas skolas, Balvu Sākumskolas, Balvu pilsētas vispārizglītojošas vidusskolas.

Pateicamies audzēkņu pedagogiem: Larisai Bernei, Ivetai Gabrānei, Intai Zelčai, Žannai Ivanovai, Astrai Tjunītei, Lanai Ceplītei, Anitai Kairišai.

Darbus izvērtēja Balvu Mākslas skolas izveidotā vērtēšanas komisija, kuras sastāvā: Balvu Mākslas skolas pedagogi, mākslinieki Elita Teilāne un Līga Bule. Balvu novada muzeja vadītāja Iveta Supe un Balvu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Rudīte Krūmiņa.

Konkursa vērtēšanas protokols

Saulainu Lieldienu laiku!

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Ceturtdiena, 28 Marts 2024

 

Mākslas skolas radošā kolektīva izstāde “Kopā”!

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Pirmdiena, 19 Februāris 2024

Ieskaties, kā 7. februārī Balvu centrālajā bibliotēkā tika atklāta Balvu Mākslas skolas radošā kolektīva izstāde “Kopā”, kas ir veltījums pilsētai svētkos. Balvu centrālajā bibliotēkā tā būs skatāma līdz 28. martam. Tālāk tā ceļos pa novadu, lai arī citiem būtu iespēja izbaudīt mūsu radošo procesu.

Šogad izstādei bija brīvā tēma. Kā tā radās? Bija divas kastītes - vienā bija Mākslas skolas kolēģu vārdi, otrā - brīvā tēma, jo kolektīvs bija noilgojies strādāt pēc saviem ieskatiem, bez noteiktas tēmas. Kastīti izlozēja Mākslas skolas krustmāte - Ruta Cibule. Nākošā gada tēma būs Meistars un māceklis. Tā radās, pamatojoties uz to, ka viss, ko mēs darām nenotiktu bez sadarbības un draudzības, bez komunikācijas savā starpā. Tāpēc nākošgad būs mūsu un draugu izstāde “Kopā”. Tas nozīmē, ka skolotājiem būs pašiem jākļūst par meistariem vai arī - mācekļiem. Izstādes kuratore, nu jau 10. gadu ir Līga Bule. Viņa ir atbildīga par izstādes koncepcijas izstrādi, organizēšanu un īstenošanu. Izstādē ir apskatāmi dažādi mākslas veidi - glezniecība, zīmēšana, keramika, tekstila māksla. 

Atnāc, apskaties izstādi! Tas būs lielisks veids kā iepazīt jaunus mākslas darbus, gūt iedvesmu un radošu simulāciju. Izbaudīt mākslas sniegto estētisko baudījumu.

1Balvu-Mākslas-skolas-radošais-kolektīvs.jpeg2Balvu-Mākslas-skolas-radošā-kolektīva-izstāde-“Kopā”.jpeg3Īpaša-dāvana-katrai-māksliniecei.jpegAnitas-Kairišas-tekstildarbi.jpegAstra-Tjunīte--Degunu-augšā-.jpegAstra-Tjunīte--Stūrgalvis-.jpegElitas-Eglītes-keramika.jpegLīga-Bula--Es-gribu-redzēt-ziemeļblāzmu.jpeg

 

Vizuālās mākslas KONKURSS!

Kategorija: Aktualitātes
Publicēts Otrdiena, 30 Janvāris 2024

Balvu Mākslas skola sadarbībā ar Balvu novada Kultūras pārvaldi rīko Balvu novada vizuālās mākslas konkursu  „,,PASAULE TAČU IR DAUDZKRĀSAINA, VAJAG TIKAI PRAST TO REDZĒT”-VALDIS BUŠS”. Aicinām piedalīties Balvu novada bērnus un jauniešus no 7 līdz 19 gadiem.

Konkursa mērķis ir iepazīt Valda Buša radošo mantojumu, daiļrades raksturīgos elementus, stilistiku un pamatojoties uz to, radīt unikālus jaunrades  darbus. Gaidīsim darbus līdz 2024. gada 15.aprīlim.

Nolikumu var apskatīt šeit

Pielikumi šeit: