Starpnovadu vizuālās mākslas konkursss „Pateicības nozīmīte” noslēdzies.

Kategorija: 2018./2019.m.g. Publicēts Piektdiena, 15 Marts 2019

Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde sadarbībā ar  Balvu Mākslas skolu, organizēja starpnovadu vizuālās mākslas konkursu „Pateicības nozīmīte .  Iesniegtie 133 darbi iepriecināja ar savu radošumu un

 izmantoto tehniku daudzveidību. Izveidotās “Pateicības nozīmītes” var nēsāt pie apģērba kā piespraudi, nozīmīti vai kā atsevišķi eksponējamu pateicības zīmi.  Darbiņi veikti izmantojot dažādus materiālus: audumu, papīru, koku, keramikas materiālus, stieples... pat 3D printeri. Ir zīmēti , gleznoti, šūti, līmēti, veidoti no kolāžas u.t.t. Materiāliem un tehnikai nav ierobežojumu. Paldies skolotājiem un viņu audzēkņiem par dalību konkursā. Dalībnieki pārsteidza ar personīgi izteiktiem sirsnīgiem pateicības vārdiem un veltījumiem. “Pateicības nozīmītes” veltītas māmiņai, tētim, māsai, skolotājam, skolai, cilvēkam, kas ar savu dzīvi ir iedvesmojis, arī Latvijas dabai, mīļākajam un skaistākajam gadalaikam. Kultūras vai vēstures notikumam. Visi 133 darbi ir apskatāmi Balvu bērnu un jauniešu centrā, Balvos Brīvības ielā 48. Konkursa laureātu apbalvošana notika 2019. gada 14. martā Balvu novada muzejā. Paldies par dalību konkursā Balvu valsts ģimnāzijai, Balvu Mākslas skolai, Stacijas pamatskolai un Stacijas pamatskolas Vīksnas filiālei, Baltinavas vidusskolai, Balvu Profesionālajai Vispārizglītojošai vidusskolai, Balvu pamatskolai.

Mēs katrs varam būt pateicīgi dzimtajai zemei, valstij, kurā augam, tuvākajiem cilvēkiem, ģimenei, draugiem ; cilvēkiem, kas palīdz mums augt, attīstīties, mūsu skolotājiem ; cilvēkiem, kuri ir cīnījušies, aizsargājuši mūsu brīvību, dzimteni, kultūru, valodu un vērtības; notikumiem, pateicoties kuriem mums ir iespēja dzīvot valstī ar nosaukumu Latvija; notikumiem un cilvēkiem, kas ir bijuši vēsturiski nozīmīgi gan pagātnē gan arī tagad.

Kad mēs kādam sakām paldies, mēs ar pateicību piepildām arī otra cilvēka sirdi un prātu. Tā ir mūsu attieksme ievērot un novērtēt būtisko.  

Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne.

Vizuālās mākslas konkursa “Pateicības nozīmīte” rezultāti

Skatīts: 3625