„MIRKLIS MĀKSLAI” KONKURSA NOLIKUMS

Kategorija: 2021./2022.m.g.
Publicēts Otrdiena, 28 Septembris 2021

 

                     

     BALVU MĀKSLAS SKOLA

 

 ccBalvi, Teātra iela 2, LV-4501; e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Mākslas dienas 2021-2022” ietvaros

 

    ”MIRKLIS MĀKSLAI”

 

 

      KONKURSA NOLIKUMS

 

 

Abstrakcionisms ir māksla, kurā tiek uzsvērta līniju, krāsu, toņu nozīme, tās būtība - neatkarība no darba līdzības ar apkārtējo pasauli. Glezna par abstraktu nosaucama tad, ja tajā nav  atpazīstams nekas no objektīvās pasaules, no realitātes, kas veido ikdienas dzīves vidi. Pastāv  dažādi abstrakcionisma virzieni, piemēram, tašisms - kurā par koloristisko vērtību tiek uzskatīti  bezformīgi krāsas traipi - uzpludināti vai izšļakstīti uz audekla, vai ģeometriskais  abstrakcionisms, kam raksturīgs ģeometrisku elementu izmantojums - horizontālas, vertikālas  līnijas, kvadrāti, taisnstūri. Pasaulslavenais mākslinieks Marks Rotko (dzimis tagadējā  Daugavpilī), bija ekspresīvā un monohromā abstrakcionisma pārstāvis.

1. Konkursa idejas apraksts

15. aprīlī, Leonardo da Vinči dzimšanas dienā, Latvijā tradicionāli tiek atklātas Mākslas dienas,  tās ilgst līdz 15. maijam. Katru gadu šajā mēnesī visā Latvijā tiek piedāvātas dažādas ar mākslu  saistītas aktivitātes un notikumi. 

Svinot Mākslas dienas 2022, Balvu Mākslas skola bija  sagatavojusi iespēju ielūkoties  Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijā. Izstādē „Pieskāriens laikam”  bija skatāmi Marka  Rotko centra organizēto simpoziju dalībnieku mākslas darbi un individuālie dāvinājumi. Mākslas  dienu 2021 izstādēbijaiespēja virtuāli pieskarties mākslai, ko radījuši mākslinieki no dažādām  valstīm, kur katram ir savs redzējums uz notiekošo apkārt. Katram Balvu Mākslas skolas  audzēknim, Balvu pilsētas iedzīvotājam un ciemiņiem ir iespēja izjust mākslinieku caur viņa  radīto darbu, caur krāsām, līnijām un faktūrām. Pieskarties mākslas laikam un sajūtām caur  gleznām un instalācijām.

Balvu Mākslas skolas izstāžu zālē eksponēto izstādi  „Pieskāriens laikam” kā virtuālo mākslas darbu izstādi var apskatīt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=iZGSUN257HM&t=75s

Konkursa ideja radās ar mērķi veicināt dažāda vecuma mākslas interesentus iepazīties ar izstādē  redzamo mākslas virzienu, mākslas darbiem un iedrošināt pašiem radīt oriģināldarbus  abstrakcionismā.

2. Konkursa organizatori: Balvu Mākslas skola

3. Konkursa atbalstītāji: Balvu novada pašvaldība

4. Konkursa vispārīgs apraksts

Lasīt tālāk ...