II STARPTAUTISKAIS VIZUĀLĀS MĀKLSAS KONKURSS MĀKSLINIEKA ĢEDERTA ELIASA MĪKLU MINOT

Kategorija: 2018./2019.m.g. Publicēts Piektdiena, 21 Jūnijs 2019

Katrai paaudzei ir savi uzdevumi. Kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības.

Viens no tādiem Latvijas 20.gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass - spožs gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Lepojamies, ka šī izcilā personība ir mūsu novadnieks, dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta „Zīlēnu” mājās.

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola  rīkoja jau otro novadnieka, latviešu mākslinieka Ģ.Eliasa daiļradei veltītu vizuālās mākslas konkursu. Konkursa tēma ik gadu tiek saistīta ar latviešu mākslinieka daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem.

 

Veiksmīga dalība konkursā Klusā daba. Lauku veltes. Mākslas darbs, kas atveido kompozīcijā sakārtotus dzīvās dabas (augļi, dārzeņi, ziedi, medījums) un nedzīvās dabas (sadzīves priekšmeti, trauki un tamlīdzīgi) objektus. Ieraugi un iepazīsti tuvējo lauku veltes mākslinieka acīm!

Simpātiju balva  SIA „Karameļu darbnīca” Keitai Kairišai  skolotāja Olga Reče,

Simpātiju balva  SIA „Karameļu darbnīca” Alisei Stepānei  skolotāja Lana Ceplīte

Simpātiju balva  Europe direct iformācijas centrs Jelgavā Sindijai Saidei  skolotāja Olga Reče


Pateicības par piedalīšanos audzēkņiem - Martai Felicitai Sņegovai, Kristiānam Božeskulam, Eveinai Līnai Smoļenskai, Marikai Barsovai, Zanei Keišai, Līgai Čirkai.

Pateicības par audzēkņu sagatavošanu skolotājāmOlgai Rečei, Dacei Loginai un Lanai Ceplītei

Paldies skolotājai Olgai Rečei, Dacei Loginai un Lanai Ceplītei par veiksmīgu audzēkņu sagatavošanu konkursam!

Skatīts: 2363