Valsts konkursa 2017./2018.m.g. mākslā II kārta „Ilustrācija un teksta vizualizēšana grāmatu grafikā”.

Kategorija: 2017./2018. mācību gads
Publicēts Sestdiena, 05 Janvāris 2019

Noslēgusies Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu Valsts konkursa 2017./2018.m.g. mākslā II kārta „Ilustrācija un teksta vizualizēšana grāmatu grafikā”.

Konkursā piedalījās audzēkņi no simts izglītības iestādēm. Katrā vecuma grupā ap 200 audzēkņu.

Lasīt tālāk ...

I STARPTAUTISKAIS VIZUĀLĀS MĀKLSAS KONKURSS MĀKSLINIEKA ĢEDERTA ELIASA MĪKLU MINOT

Kategorija: 2017./2018. mācību gads
Publicēts Sestdiena, 05 Janvāris 2019

Katrai paaudzei ir savi uzdevumi. Kultūras jomā – apzināt, izpētīt un saglabāt priekšteču gara pērles. Bez vēstures nav nākotnes, tāpēc ir svarīgi zināt un godāt savas nācijas personības. 


Viens no tādiem Latvijas 20.gadsimta kultūrā bija Ģederts Eliass - spožs gleznotājs, mākslas vēstures pētnieks, spēcīga personība, kura mākslas mantojums apliecina piederību pie augstākajām Eiropas kultūras kvalitātēm. Lepojamies, ka šī izcilā personība ir mūsu novadnieks, dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta Zīlēnu mājās. 
Atzīmējot mākslinieka 130 gadu jubileju, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola  uzsāka tradīciju rīkot vizuālās mākslas konkursu par Ģ.Eliasa balvu. Konkursa tēma ik gadu tiks saistīta ar latviešu mākslinieka daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem.
 
Veiksmīga dalība konkursā Lauku ainava – tik skatam ierasta, mūžīgi tepat bijusi. Bet vai tiešām to pazīstam? Kas atveido dabas tēlu? Krāsas, ritmi, forma, ikdienišķas sadzīviskas ainas, gadalaiki, un mazas smalkas nianses. Ieraugi un iepazīsti tuvējo lauku ainavu ar mākslinieka acīm!


2. vietas Diploms Sintijai Vīksniņai  skolotāja Liene Šaicāne
Atzinība Aivai Melnei   skolotāja Olga Reče


Paldies skolotājai Olgai Reče un Lienei Šaicānei par audzēkņu sagatavošanu konkursam!

Lasīt tālāk ...

Noslēdzies starpnovadu vizuālās mākslas konkurss "Krāsu raksti Latgalē"

Kategorija: 2017./2018. mācību gads
Publicēts Ceturtdiena, 17 Maijs 2018

Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvalde, Balvu Mākslas skola, biedrība „Radošās Idejas”, NVO „Savi” , organizēja starpnovadu bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursu „Krāsu raksti Latgalē” . Konkursa prioritāte bija apzināt Latgales kultūras vērtības – glezniecībā un literatūrā, veicinot tās saglabāšanā un pieejamībā jaunrades procesā. 


Paldies skolotājiem un viņu audzēkņiem par dalību konkursā ar radošām un interesantām idejām apzinot un cildinot Latgales kultūras vērtības, radot unikālus jaunrades vizuālos darbus.

Konkursa laureātu apbalvošana 2018. gada 18. maijā plkst. 14.00 Balvu muižā, Brīvības ielā 47.

Lasīt tālāk ...

Starpnovadu vizuālās mākslas konkurss "Krāsu raksti Latgalē"

Kategorija: 2017./2018. mācību gads
Publicēts Trešdiena, 24 Janvāris 2018

Aicinām piedalīties Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes, Balvu Mākslas skolas, biedrības "Radošās Idejas", NVO "Savi" , organizētajā STARPNOVADU VIZUĀLĀS MĀKSLAS KONKURSĀ Balvu pilsēta, Balvu novads, Baltinavas novads, Rugāju novads "KRĀSU RAKSTI LATGALĒ"

Konkursa nolikums

Konkursa koordinators
Anita Kairiša, Balvu Mākslas skolas direktora vietnieks, biedrība "Radošās Idejas",
tālr.: 29137849, e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.