Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tekstila kolekcijas izstāde''TEXT-ils"

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Pirmdiena, 05 Oktobris 2020

TEXT-ils

 

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra tekstila kolekcijas izstāde

       

Teksts savā būtībā nav tikai loģisks burtu kopums, kas kārtojas vārdos un teikumos. Tas nes sevī simbolisku vēstījumu, neatkarīgi no pielietotajiem domas izpausmes līdzekļiem. Arī mākslu var lasīt, iedziļinoties katra autora individuālajā krāsu, simbolu un kompozīciju salikumā.

Mākslinieka domas, izjūtas, radošo iztēli, prasmes, pieredzi vai laika un telpas radītās nokrāsas var ieaust gobelēnos, izteikt plastmasas sakausējumos, smalkos izšuvumos, filcējumos vai kombinējumos, savienojot visneparastākos materiālus un eksperimentējot ar tehnikām. Tāds ir laikmetīgais tekstils.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “TEXT-ils” ir stāsts par dažādo tekstilmākslā, rādot mūsdienu tekstila prakses plašās iespējas un interpretācijas.

Rādītie mākslas darbi ir Rotko centra organizēto starptautisko tekstilmākslas simpoziju veikums, kas tapuši māksliniekiem divu nedēļu garumā, dzīvojot, iedvesmojoties un radot Marka Rotko dzimtajā pilsētā. Vairākos mākslas darbos ir jaušams arī cietokšņa motīvs, atklājot katra mākslinieka individuālo un estētisko skatījumu uz īpašo aura, ko veido vēsturiskā arhitektūra un apkārtējā ainava.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Inga Šaučiūniene (Lietuva), Jolanta Savvina, Pēteris Sidars, Ksenias Shinkovskaya, Ruta Bogustova, Dace Pudāne, Ilona Linarte-Ruža (Latvija), Samantha Fields (ASV), Sauro Manetti (Itālija), Ju Von Lima (Dienvidkoreja), Mumita Dasa (Indija).

 

Zane Melāne

 

 

Skatīts: 64