Pieredzes apmaiņas brauciens.

Kategorija: Aktualitātes Publicēts Ceturtdiena, 01 Decembris 2022

2022.gada 27.oktobrī Balvu Mākslas skolas kolektīvs devās pieredzes apmaiņas braucienā. Mūsu pirmais mērķis bija apmeklēt Jūrmalas mākslas skolu, lai iepazītos ar skolas labās prakses piemēriem, skolas vidi, mācību procesa organizāciju, praktizētajiem  inovatīviem paņēmieniem, kā  paplašināt sadarbības iespējas ar izglītojamajiem, vecākiem, sabiedrību  izmantojot virtuālo vidi. Iepazināmies ar skolas metodiku noslēguma darbu veidošanā un mācību prakses- plenēru rīkošanā. Interesanta likās noslēguma darbu katalogu veidošana. Tiešsaites dokumentu un virtuālo krātuvju veidošana un izmantošana skolas darbā. Video krātuve radošām darbnīcām un mācību uzdevumiem. Interesanta bija skolas pedagogu pieredze veidot un izmantot video. Radošās darbnīcas tiešsaistē attālināta darba laikā un iespējas saņemt atgriezenisko saiti. QR (kvadrātkodu) ģenerēšanas programmas un izmantošana darbā izstāžu organizēšanā, papildinot izstādes ekspozīcijas ar iespēju noskatīties īsu video. Mājup devāmies ar mērķi izvērtēt un ieviest veiksmīgākās inovācijas un metodiku arī Balvu Mākslas skolā.

Apmeklējām mākslas centru ,,Zuzeum”. Profesionāla gida pavadībā iepazināmies ar plašo mūsdienu mākslas izstādi. Vērot tik dažādo materiālu un ideju izpausmēs  ekspozīciju bija tiešām aizraujoši. Darbi pārsteidza ar savu mūsdienu un atsevišķos gadījumos arī negaidīto risinājumu. Darbi eksponēti divās izstāžu zālēs 1100 kvadrātmetru platībā.

Iegriezāmies ,,Radošo darbu galerijā” lai Jāņa Tropa vadībā iepazītos ar mācību materiālu radošajiem darbiem jaunāko piedāvājumu. Iegādājamies skolai tehniskos instrumentus tehnikai DOT ART. Tā ir punktošana jeb punktu tehnikas gleznošana. Iegādājāmies dažas  cilpošanas jeb angliskā nosaukumā "Needle Punching" adatas izmēģināšanai skolas mācību darbā un krāsas stencilu veidošanai.

Pieredzes apmaiņas brauciens noslēdzās ar kopīgām diskusijām atceļā par gūtajiem iespaidiem, iedvesmu un pielietošanas iespējām Balvu Mākslas skolas darbā.

Balvu Mākslas skolas direktore Elita Teilāne

 

Fotogrāfijas no mākslas centra ZUZEUM Rīgā.

https://www.zuzeum.com/pasakumi/izaug-pieaug-musdienu-makslas-kolekcionesana-baltija/

Foto no Jūrmalas Mākslas skolas

 
Skatīts: 419