Valsts konkursa 2015./2016. gada tēma „Putns"

Kategorija: Valsts konkurss Publicēts Ceturtdiena, 14 Aprīlis 2016


Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu Valsts konkursa 2015./2016. gada tēma "Putns".

Mākslā būtisks ir tēls, izjūtas, pārdomas ko tas spēj izraisīt skatītājā. Mākslas tēls spēj rosināt radošu domāšanu, tas spēj iedvesmot, arī dizainam.

Balvu Mākslas skolas audzēkņi skolotājas Elitas Eglītes vadībā veidoja tēlu - stilizētus putnus, izmantojot ģeometriskās pamatformas, formas plastiku, materialitāti, noteiktus krāsu toņus, dažādas keramikas tehnikas. Audzēkņi radīja mākslas tēlu, skulptūru. Censtās izcelt raksturīgāko, atmest detaļas, izskaistinājumus, parādīt tā būtību ar formu, plastiku, struktūru ar stilizācijas paņēmieniem, izmantojot materiāla priekšrocības.

Izvērtējot audzēkņu radošo veikumu Anetes Vigules (13 gadi) „Domīgā...”, Līvas Kairišas (12 gadi) „Gudrā pūce”, Sandras Dzintares (14 gadi) „Čurkstīte” un Annijas Ertmanes (14 gadi) „Cekulīte” aizceļoja uz Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolu.


Paldies audzēkņiem un skolotājai par radošo veikumu!

017.JPG018.JPG021.JPG022.JPG025.JPG026.JPG

Skatīts: 1251