Veiksmīga dalība Radošo darbu konkursā “Iepazīsim lielo ceļotāju – mazo gulbi!”

Kategorija: Iepazīsti lielo ceļotāju - mazo gulbi Publicēts Piektdiena, 04 Novembris 2016

Audzēknes Katrīna Buglova, Anna Elīza Buglova un Kitija Ertmane ir ieguvušas 3. vietu savā vecuma grupā (attiecīgi 8-12 un 13-17 g.) radošo darbu konkursā "Iepazīsti lielo ceļotāju mazo gulbi!", kas tika rīkots starptautiskās akcijas "Gulbju lidojums" www.flightoftheswans.org ietvaros!

Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību mazajam gulbim – sugai, kuras īpatņu skaits Eiropā pēdējo gadu laikā samazinājies teju uz pusi un turpina sarukt. Lai to paveiktu, Lielbritānijas vides aizsardzības organizācijas “Wildfowl and Wetland Trust” pārstāve dabas aizsardzības aktīviste un paraplāniste Saša Denča (Sacha Dench) rudenī dosies lidojumā ar paraplānu kopā ar mazajiem gulbjiem no to ligzdošanas vietām pie ziemeļu polārā loka Krievijas tundrā līdz pat Lielbritānijai Eiropas ziemeļrietumos, kopumā veicot aptuveni septiņus tūkstošus kilometru un šķērsojot 11 valstis. Lielākajā daļā valstu par godu šai vēsturiskajai akcijai plānoti dažādi pasākumi, un šo valstu lokam pievienojusies arī Latvija.

Mazais gulbis Latvijā neligzdo, taču regulāri šeit atpūšas un barojas ceļošanas laikā pavasaros un rudeņos.

Konkursā tika aicināts piedalīties jebkurš interesents visā Latvijā.

Balvu Mākslas skolas audzēkņi kopā ar skolotāju Lieni Šaicāni gulbju pētījumus veica radošos darbos datorgrafikas tehnikā.

Konkursa trešo vietu ieguvēji balvās saņema diplomu un nelielas piemiņas veltes, kā arī iespēju apmeklēt akcijas "Gulbju lidojums" pasākumu Lubāna mitrāja centrā (www.lubanamitrajs.lv) 28. oktobrī. Tā laikā, papildus konkursa uzvarētāju apbalvošanai, notika arī prezentācijas par akcijas "Gulbju lidojums" norisi un gulbjiem Latvijā, paraplānistu demonstrējumi un ekskursija Lubana mitrāja apkārtnē Latvijas Dabas muzeja ornitologa Dmitrija Boiko vadībā un tikšanās ar akcijas "Gulbju lidojums" galveno varoni, organizācijas Wildfowl and wetlands Trust pārstāvi, paraplānisti Sašu Denču.

Paldies skolotājai Lienei un audzēkņiem par radošu pētījumu.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpg

Skatīts: 1143