Valsts konkurss „Grafikas dizains”

Kategorija: Valsts konkurss Publicēts Otrdiena, 04 Aprīlis 2017

Noslēgusies Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu Valsts konkursa 2016./2017.m.g. mākslā II kārta „Grafikas dizains”

Noslēgusies Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu valsts konkursa II kārta. Konkursā piedalījās audzēkņi no simts izglītības iestādēm. Katrā vecuma grupā ap 200 audzēkņu.

Jaunākie dalībnieki konkursa uzdevuma ietvaros veidoja grafisko noformējumu konfektēm, bet lielākie veidoja iepakojuma dizainu smūtijam un veselīgam našķim.

Žūrija vērtēja katra produkta maketu un grafisko planšeti, vērtējot gan audzēkņu izdomu un grafiskās kvalitātes, gan tehnisko izpildījumu.

Balvu Mākslas skolas audzēknes veiksmīgi pierādīja savas zināšanas konkursa II kārtas uzdevuma veikšanā.

3. vietas Diploms Annijai Tiltiņai (2. klases audzēkne) par grafikas dizainu konfektei „Sprākstošā bumba”, skolotāja Anita Kairiša.

3.vietas Diploms Nellijai Teilānei (7. klases audzēkne) par grafikas dizainu iepakojumam „Sukādes”, skolotāja Līga Podkovirina.

Konkursa žūrija: Iveta Krauja, Latvijas Iepakojuma asociācijas Valdes priekšsēdētāja; Ieva Bečere, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore; Ruta Linīte, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina nodaļas vadītāja; Zane Bluķe, PIKC Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskolas Multimediju un Reklāmas dizaina nodaļas vadītāja; Iveta Gudeta, Valmieras Mākslas vidusskolas direktora vietniece metodiskajā darbā; Iveta Ošāne, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas metodikās komisijas vadītāja; Ilze Kupča – Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte.

Konkursa rezultāti skatāmi mājas lapā http://www.lnkc.gov.lv/nozares/kulturizglitiba/valsts-konkursi-maksla/

Konkursa fināls III kārta notika 2017. gada 31. martā Rēzeknes dizaina un mākslas vidusskolā, kur audzēknes izstrādāja afišas un grafikas dizainu suvenīram, atbilstoši katrā vecumā grupā.

Pateicības par dalību valsts konkursa finālā tika pasniegtas – Annijai Tiltiņai, Sindijai Pauliņai (Skolotāja Anita Kairiša), Līgai Čirkai, Zanei Keišai, Nellijai Teilāneii, Samantai Dzergačai (skolotāja Līga Podkovirina).

Valsts konkursa finālā III kārtā Balvu Mākslas skolas audzēknes iegūst godalgotas vietas:

2.vietas Diploms Nellijai Teilānei un Samantai Dzergačai, skolotāja Līga Podkovirina.

Atzinība Līgai Čirkai un Zanei Keišai, skolotāja Līga Podkovirina.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpg